הישרדות

אם רבים מכם חושבים שהישרדות זו תוכנית ריאליטי רבת זוהר, ישבנים חשופים, תככים בשפע, אי אקזוטי וקסום, שבט מלאכותי שאומר את דברו – הרי שמצבכם טוב, או שאתם בהחלט מצליחים לברוח היטב מהמציאות שלכם אל המרקע. זה בסדר, אבל לרבים מדי הישרדות היא לא בדיוק תוכנית ריאליטי, אלה הם החיים.

ובכן, בנוסף לשירותיו של עובד ההשמה שלי, אני מחפשת עבודה גם בעצמי. כי הבנתי כבר מזמן שאם אין אני לי מי לי. על כן שולחת אני את קורות החיים שלי לכל משרה שנראית מתאימה לכישורי. לעיתים מגיע זימון לראיון. בעיקר במשרות של תמיכה טכנית בטלפון.

אם פעם הייתם מגיעים למקום העבודה הפוטנציאלי שלכם לבושים במיטב מחלצותיכם ומתאמנים על שפת הגוף שלכם מול המראיין שלכם, הרי שהיום התהליך של קבלה לעבודה עבר אבולוציה. אתם עוברים ראיון טלפוני קצר ובו נותנים לכם הסבר כללי על המשרה ועל ההזמנה ליום התרשמות או יום היכרות. אתם בטח לא יודעים מה זה אומר, אבל כנראה שהפסיכולוגיה החברתית יכולה לרשום לזכותה כמה נקודות של הצלחה. כי ביום ההיכרות הזה אתם משתתפים מבלי שתדעו בניסוי בפסיכולוגיה חברתית.

מכניסים אתכם לחדר, אתם מחכים מספר דקות עד לשעה המדוייקת של יום ההתרשמות, אתם בוחנים מקרוב את האנשים שבאו איתכם, אתם מבינים מהר מאוד שזה לא הולך להיות קל. המראיינת מגיעה ומכוונת אתכם לכיוון חדר ישיבות קטן. יש לה כלי כתיבה, דפים ולעיתים מלווה אותה אדם נוסף שבעיקר מתרשם מכם.

היא נראית לכם חביבה אם כי תקיפה במידה הנכונה. היא מנסה להסביר לכם שהיא תשמח אם תתקבלו למקום העבודה הנחשק. רק שלפני זה יש לכם כמה דברים קטנים לעשות לפני שתצאו לדרך. דבר ראשון אתם ביחד, אין לכם פרטיות. אתם צריכים לדבר עם המראיינת ליד כולם. לעיתים היא תשאל אתכם שאלות די מביכות ליד כולם. זה לא משהו שהכנתם את עצמכם אליו. אתם לא הולכים להטיס חללית למאדים, בסך הכל אתם צריכים להסביר לאנשים מה עושים כשהשלט של הכבלים לא עובד, הממיר החליט לשבות במחאה על כוס המים שנשפכה עלו וכיוצא בזה. כן, אתם צריכים להיות קשובים, אמפתיים עד כמה שאפשר ולתת שירות סביר בזמן קצר יחסית.

אולם מאחר ואתם רק אנשי תמיכה טכנית, אתם משתתפים בראיון קבוצתי למען תרגישו כבר מעכשיו את הלחץ במוקד התמיכה. למען תבינו שהמונח פרטיות שייך לתקופת האבן. אז אתם צריכים לתת תשובות כנות עד כמה שניתן למראיינת שלכם. ואז מתחילים במשימות השונות. בתחילה אתם צריכים לעשות רשימה של חפצים שתקחו איתכם לאי בודד ולסדר את הדברים לפי העדיפות. כאשר הפרטי החשוב ביותר יהיה ראשון ואילו הפריט האחרון יהיה חמישי במספר. יש לכם חמש דקות.

אחר כך אתם עוברים למשימה הקבוצתית בה אתם צריכים לארגן רשימה המוסכמת על כולם. ולהגיע להסכמה תוך שבע דקות. אז כן, יש דינמיקה קבוצתית. ואז לפני הסיום מתחילה ספירה לאחור. לעיתים ינתנו לכם דפים נוספים שיבדקו את הידע שלכם במחשבים, לעיתים לא. אולם תקבלו דף שבו תמלאו את פרטיכם האישיים.

בין אם התקבלתם ובין אם לא התשובה תשלח אליכם במייל.

אז כן, תמיכה טכנית?? לא, חברים, ברוכים הבאים לעידן החדש של עולם התעסוקה. היום הכל קבוצתי אנחנו מחפשים פרופיל אישיות מסויים. אנחנו עוקבים אחרי כל תנועה שלכם, באמת אל תקחו את זה אישית. יש לציין שעד היום ניגשתי לשלוש משרות כאלה. לא התקבלתי לאף אחת מהן.

האם פרופיל האישיות שלי מתאים למשהו בכלל? האם קורות החיים שלי מזיזות למישהו? אני לא מאשימה את האבולוציה של עולם העבודה. הרי בסך הכל ביליתי די הרבה זמן במסגרות שיקומיות שאף לא אחת מהן הכינה אותי לזה. גרוע מזה, המסגרות השיקומיות מכוונות אותך הכי נמוך שאפשר. אז מבחינת הפסיכולוגיה יש לי אבחנה. ואולי רואים את הפרעת האישיות שלי בראיון הקבוצתי ואולי לא. מה שבטוח, ההשרדות שלי נמשכת.

השרדות עם קצבת נכות, תרופות, שכנים חטטניים ושאר ירקות. אז אני כותבת בלוג על התהליך השיקומי שלי, נדחיתי מכל כך הרבה מקומות. ועדיין אני מקווה שאמצא אי שם בים הניסויים בפסיכולוגיה חברתית מקום שלא יפסול אותי.

משהו קטן

ולמרות הכל אני עדיין כאן – שורדת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.