דיסטופיה אהובתי

"דיסטופיה אהובתי" התחיל בסדרה של תמונות שראיתי בפייסבוק והן שידרו את האווירה הקודרת, חסרת התקווה והאומללה של המין האנושי וכדור הארץ בכלל. השראה רבה נתנו לי החבר'ה מארגון "אנונימוס". אולם לא רק האנשים חובשי המסיכות של גאי פוקס הביאו אותי לחשוב על עתיד המין האנושי. היו אלה ספרי מופת רבים בתחום המדע הבדיוני והפסיכולוגיה.

אנונימוס

                              אנונימוס – דיסטופיה אהובתי

ובעצם תשאלו מהי דיסטופיה? בעוד האוטופיה מתארת עולם אידאלי בו שוררת הרמוניה, הרי שהדיסטופיה נכנסת לתסריטים לא נעימים במיוחד על עתיד האנושות. הז'אנר הספרותי שמתאר אוטופיות ודיסטופיה גם יחד הוא הז'אנר המשולב של המדע בדיוני והפנטזיה. ספרי המדע הבדיוני מתארים עולם חלופי או שונה. לעיתים זו רק עטיפה. בספרים הללו תמצאו מחאה חברתית בשפע, בקורת על הטבע האנושי ומחשבות על העתיד לקרות.

יש לציין שהן האוטופיה והן הדיסטופיה מקבילות זו לזו. דוגמאות לא חסרות.

ואיך זה קשור לשיקום? אוטופיה ודיסטופיה גם יחד באות לייצר חברה אנושית טובה יותר, מתוקנת יותר. לעיתים קרובות מדי אתם יכולים להבין שהנסיון נכשל בשל טבע האדם. לצערי השיקום מנסה "ליישר" את המשתקמים לפי תבנית כמעט אחידה וזה יוצר מציאות די עגומה. השיקום מזכיר בצורה כזו או אחרת תקופות אפלות מההיסטוריה האנושית. לעיתים קרובות הדבר נובע מחוסר תקציב…

אז בעמוד הזה אספר לכם עוד על הדיסטופיה. לא תאמינו מה תגלו. אתחיל בספרות, אמשיך בהיסטוריה האנושית ואולי תוכלו להוסיף דברים משלכם.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.